Anasayfa Ürünler ZEYTİNYAĞI ÜRETİM TESİSİ

ZEYTİNYAĞI ÜRETİM TESİSİ
Kontinü sistem zeytinyağı tesisi, zeytinin bahçeden hasat edilip, fabrikaya ulaştığında, kabüle başlandığı bunkerden itibaren, zeytinyağının çıktığı separatöre kadar olan ekipmanları içeren, makinalar bütünüdür.

HAUS Kontinü Zeytinyağı Sistemleri, toplanan zeytinleri insan eli değmeden yabancı maddelerden arındırmak ve kaliteli natürel sızma zeytinyağı üretmek amacıyla geliştirilmiş tesislerdir. Hem 3 faz, hem de 2 faz olarak zeytinyağı sıkımı için merkezi kontrol paneli tarafından kontrol sağlanabilmektedir. Bu sistemler teknolojinin ilerlemesiyle sensör, yazılım ve otomasyonlar sayesinde her geçen gün gelişmektedirler.

Zeytinyağı, santrifüj kuvvetin etkisiyle yalnızca mekanik yöntemlerle ve kontrollü koşullar altında, soğuk sıkımın veya istenilen özel koşulların gerekliliklerini yerine getirerek zeytin meyvesinin sahip olduğu kalite özelliklerini koruyarak elde edilmektedir. Kontinü sistemin amacı, zeytin içerisindeki yağın önemli kısmını çıkarırken, yağın organoleptik özelliklerini korumak, hijyenik yağ üretimini gerçekleştirmek, birim alanda kapasite artırmak, yüksek verimle, "sağlık için zeytinyağı" anlayışıyla değerli bir ürün elde etmektir.


Enerji tasarrufu
Enerji tasarrufu
Yüksek verim sınıflı motorlar ve yüksek verimli ekipmanlar kullanılmaktadır
Gıda Güvenliği
Gıda Güvenliği
Ürüne temas eden tüm metal yüzeyler gıdaya uygun paslanmaz çelikten imal edilmiştir
Kontrol Ekranı
Kontrol Ekranı
Durum göstergeleri, alarmlar ve kolay anlaşılabilir arayüzü ile tüm ekipmanların dokunmatik ekran ile kontrol edilir
Ergonomi
Ergonomi
Tesis, operatöre rahat çalışma alanı yaratacak ve ekipmanların manevralarını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir
Güvenlik
Güvenlik
Operatöre, uzman teknik personel tarafından verilen eğitim ve tüm cihazların bilgilendirme dokümanları ile sağlanır
Ekonomik ve Kullanışlı
Ekonomik ve Kullanışlı
Modüler HAUS pirina tesisleri sayesinde, minimum alanda maksimum kapasite verim anlayışıyla üretim yapılabilmekte ve kontrol ekranı sayesinde kolaylıkla yönetilebilmektedir


ÇALIŞMA PRENSİBİ
Kontinü sistem zeytinyağı tesisleri, birbirleriyle bağlantılı, zeytin temizleme bölümü, zeytin hamuru yoğurma bölümü ve zeytin işleme bölümü olmak üzere 3 ana bölümden ve yardımcı ünitelerden oluşmaktadır.

Tesise gelen zeytinler, zeytin kabul bunkerine, operatör/çiftçi tarafından döküldükten sonra taşıma bantı vasıtası ile zeytin yıkama makinesine taşınır. Yapraklarından ayrılan zeytinler daha sonra meyveye zarar verilmeden zeytin yıkama makinesinde yıkanır ve temizlenir.

Zeytin Kırma makinesi bunkerine dökülen yıkanmış zeytinler helezon vasıtasıyla kırma bölümüne taşınır. Zeytin Kırma Makinesinde zeytinler kırılarak malaksöre taşınmak için hazır hale gelir. Akabinde helezon veya pompalar vasıtasıyla Malaksör haznelerine gelen kırılmış zeytinler, malaksörde zeytin cinsine ve kalitesine göre operatör tarafından belirlenen zaman ve koşullarda yoğrularak; maksimum yağ ayrımı için hazır hale getirilir.

Hazır hale gelen hamur, hamur pompası yardımıyla dekantöre pompalanır. İhtiyaç olması durumunda hamura su ilavesi debimetre kontrolü ile gerçekleştirilir(3 fazlı sistemler için). 2 fazlı sistemlerde, zeytin hamuru dekantörde santrifüj kuvvetlerinin etkisi ile fazlarına ayrılarak zeytinyağı ve karasulu pirina olarak ayrışır. 3 fazlı sistemlerde ise, zeytinyağı, karasu ve pirina ayrışımı elde edilir. Dekantörün yanında yer alan vibrasyon eleği ile yağ, küçük partiküllerden arındırılır.

Yağ pompası, yağı separatör dinlenme tankına iletirken pirina ise konveyör veya piston pompa sayesinde, pirina silosu/pirina havuzuna taşınır. Zeytinyağı, separatör santrifüjde mikronize partiküllerinden ayrılarak tüketime hazır hale gelir. Elde edilen zeytinyağı fabrika koşullarına göre, dinlendirmek/stoklamak istenirse dinlenme tanklarına veya doğrudan müşterilere teslim edilerek üretim tamamlanmış olur.

Tesisin ısı ihtiyacı kazan ile sağlanmaktadır. Tesis, dokunmatik ekrana sahip, PLC kontrollü pano ve ekran ile operatör tarafından yönetilir.

ÜRÜN SERİLERİ

İlginizi ÇekebilirHAUS

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


#BECAUSEWECAREHAUS Satış Ofisleri ve Servis Ağı
Türkiye ve Dünya'nın dört bir yanında bulunan yetkili bayi ve servis lokasyonlarında, tüm müşterilerine en kaliteli hizmeti, en güncel teknolojiyle vermektedir.


800
Çalışan
68000
Üretim Alanı
40
Ülkede


TÜM BAYİ VE OFİSLERİ GÖRÜNTÜLE


Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan SorularSorunuz mu var? Aramaya buradan başlayabilirsiniz:


Bize ulaşabileceğiniz adresler ve iletişim bilgileri için tıklayınız.
HAUS Bayisi olmak için ilgili iletişim formunu doldurabilirsiniz: https://www.hausworld.com/iletisim.html
HAUS Tedarikçisi olmak için: https://supplier.hausworld.com/register.php
İhtiyaç duyduğunuz kimyasallar işlediğiniz ürünün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ürününüz için uygun olacak kimyasal tespitini laboratuvar çalışmaları sonucu tespit edebilmekteyiz. Sizlerle sipariş aşamasında ilgilenmiş olan satış yetkilisi ile konu hakkında görüşerek talebinizi iletebilirsiniz.
Sizlerle sipariş aşamasında ilgilenmiş olan satış yetkilisi ile konu hakkında görüşerek talebinizi iletebilirsiniz.
"Servis hizmetlerimiz ile ilgili olarak [email protected] ya da dijital kanallar aracılığı ile bilgi alabilirsiniz. Müşteri ilişkilerinden servis kaydı oluşturabilmek için: http://hausworld.com/sayfa-15-musteri-iliskileri.html İletişim bölümünden bilgi almak için: http://hausworld.com/iletisim.html "