Anasayfa Modeller PLUS Serisi
#BECAUSEWECARE

PLUS Serisi
HAUS Zeytinyağı uygulamalarının, en üst segment/lokomotif ürünü olan Plus serisi dekantörler; HAUS’un sahip olduğu 65 yıllık tecrübesinin, modern mühendislik anlayışıyla yoğrulmasıyla ortaya çıkmış olup, performans ve yüksek kapasite isteyen kooperatif veya entansif üretim yapan modern zeytinyağı ve pirina yağı tesisleri için öne çıkarken, kalitesini özenle seçilmiş malzemelerinden- gücünü ise tambur ve helezona ayrı motorlardan güç üreten Dual Drive teknolojisine sahip çift motorlu şanzıman konfigürasyonundan almaktadır.

Sahip olduğu güçlü teknik donanımı sayesinde pirina işleyen POMAX tesisler için de 3 fazlı sisteme entegre edilebilmekte ve yüksek kapasiteler için modüler sıralı hat sistemine uygun olarak kurulabilmektedir.

Yan Ekipmanları İnceleyinMaksimum Performans
Maksimum Performans
En yüksek susuzlaştırma seviyesi için yüksek merkezkaç kuvveti (G kuvveti) sağlamak üzere çok yüksek hızda dönen ince bir tambur
Esnek Konfigürasyon
Esnek Konfigürasyon
Üretim malzemelerinin, aşınma korumasının, motor gücünün ve şanzıman torkunun seçilebilmesi esnek bir konfigürasyon sağlar
Dokunmatik Kontrol
Dokunmatik Kontrol
HMI ile PLC; dekantörün farklı modlarda otomatik çalışabilmesini, çamur kuruluğunu ve diğer proses parametrelerinin ayarlanmasını sağlar ve uyarıları gözlemler
2 Faz / 3 Faz Çalışma
2 Faz / 3 Faz Çalışma
2 veya 3 faz çalışmaya olanak sağlayan esnek tasarım
Hijyenik Tasarım
Hijyenik Tasarım
Gıdaya uygun malzeme ve yağlama malzemesi kullanımı ve yıkama ve temizleme işlemlerinin kolay olması yüksek hijyen sağlar
Çift Motor (Dual Drive) Teknolojisi
Çift Motor (Dual Drive) Teknolojisi
Tambur ve helezon için, iki ayrı değişken frekans sürücüsü (VFD) tarafından yönetilen iki ayrı motor bulunmaktadır


TEKNİK ÖZELLİKLER
KURULU MOTOR GÜCÜ 74,64 kW / 69,19 kW
TESİS EKİPMANLARI
BANT BKP-521
YIKAMA YY-50
KIRICI KS-22
MALAKSÖR MS-4X750
DEKANTÖR DDV 3042 / DDV 3043
SEPARATÖR SDI 4000
KAZAN TURBO P100


TEKNİK ÖZELLİKLER
KURULU MOTOR GÜCÜ 106,83 kW / 102,83 kW
TESİS EKİPMANLARI
BANT BKP-521
YIKAMA YY-51
KIRICI KS-37
MALAKSÖR MS-5X750
DEKANTÖR DDV 3542 / DDV 3543
SEPARATÖR SDI 5000
KAZAN TURBO P150


TEKNİK ÖZELLİKLER
KURULU MOTOR GÜCÜ 114,71 kW / 108,71 kW
TESİS EKİPMANLARI
BANT BKP-521
YIKAMA YY-51
KIRICI KS-37
MALAKSÖR MS-7X750
DEKANTÖR DDV 4042 / DDV 4043
SEPARATÖR SDI 5000
KAZAN TURBO P150


TEKNİK ÖZELLİKLER
KURULU MOTOR GÜCÜ 165,25 kW
TESİS EKİPMANLARI
BANT BKP-821
YIKAMA YS-101
KIRICI KS-45
MALAKSÖR MS-8X1000
DEKANTÖR DDV 4742
SEPARATÖR VBA 5433-P40
KAZAN TURBO P150


TEKNİK ÖZELLİKLER
KURULU MOTOR GÜCÜ 194,61 kW / 195,6 kW
TESİS EKİPMANLARI
BANT BKP-821
YIKAMA YS-101
KIRICI KS-45
MALAKSÖR MS-8X1000
DEKANTÖR DDV 5342 / DDV 5343
SEPARATÖR VBA 5433-P40
KAZAN TURBO P250
*HAUS, burada belirtilen özelliklerde, önceden müşteriye belirtmeden değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
ÜRÜNÜN UYGULAMALARI

İlginizi ÇekebilirHAUS

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
#BECAUSEWECAREHAUS Satış Ofisleri ve Servis Ağı
Türkiye ve Dünya'nın dört bir yanında bulunan yetkili bayi ve servis lokasyonlarında, tüm müşterilerine en kaliteli hizmeti, en güncel teknolojiyle vermektedir.


500
Çalışan
32000
Üretim Alanı
40
Ülkede


TÜM BAYİ VE OFİSLERİ GÖRÜNTÜLE


Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan SorularSorunuz mu var? Aramaya buradan başlayabilirsiniz:


"1954 yılında genç makina ustası İsmail Hakkı Gözlüklü Aydın’da HAUS’un (o zamanki adıyla Hakkı Usta) kapılarını açtığından bu yana, markamız, 65 yılı aşkın süredir, güvenilir santrifüj ekipmanları ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ile eşdeğer oldu. 2010 yılı itibariyle Hakkı Usta, geniş tedarikçi ağı ve ihracatıyla global bir marka yaratma hedefine yoğunlaşarak HAUS markasını oluşturdu. Hakkı Usta’nın ilk iki harflerinden adını alan HAUS, 2010 ile 2018 yılları arasında, sırasıyla İstanbul’da HAUS İstanbul, Hollanda’da HAUS Europe B.V., Malezya’da HAUS SEA, İtalya’da HAUS MED SRL, İspanya’da HAUS Iberica ve Hindistan'da HAUS SA iştirakleri kuruldu. HAUS Ar-Ge Merkezi 2015’te kurularak ilk vidalı pres ve turbo blower üretimini 2017’de gerçekleştirdi. Bugün HAUS; 32.000 m2’ye yayılmış son teknoloji alt yapısına sahip entegre üretim tesisinde, yılda 600 ürün üretim kapasitesi ve 500'den fazla çalışanıyla; Aydın’dan 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Hakkımızda daha detaylı bilgi sahibi olmak için: https://www.hausworld.com/sayfa-1-hakkimizda.html "
"HAUS farklı pazarlara, sektörlere ve uygulamalara yönelik güvenilir santrifüj teknolojilerinden oluşan kapsamlı bir ürün portföyü sunuyor. Ana ürünlerimiz olan; • Dekantör Santrifüjler, • Santrifüj Separatörler, • Kontinü sistem zeytinyağı tesis ve ekipmanları, • Vidalı presler, • Turbo blowerlar, • Mobil üniteler ve yardımcı ekipmanlar için kurulum, otomasyon, devreye alma, entegre proje yönetimi, satış sonrası hizmetlerde bakım, onarım, yedek parça, servis hizmetleri ve müşteri çözümleri sağlıyor. "
HAUS zeytinyağı, gıda, çevre, enerji ve endüstri sektörleri için birçok farklı uygulamaya ürün ve hizmet sunmaktadır.
"Santrifüj makineler yüksek devirlidir, bu sebeple bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmalıdır. Planlı bakım işlemleri makinelerin çalışma ömrünü uzatmakta, prosesinizin sürekliliğini sağlamakta ve kullanım hatası veya normal kullanıma bağlı, ileride ortaya çıkabilecek öngörülmeyen arızaların önüne geçmektedir. Bu sebeple planlı bakım anlaşması yapmanızı tavsiye ederiz. Talebinizi iletmeniz durumunda Satış Sonrası Hizmetler bölümümüz proses ve ihtiyaçlarınıza en uygun bakım anlaşması için sizinle irtibata geçecektir."
"İlk olarak makineniz ile verilmiş olan kullanıcı işletme kılavuzunu dikkatlice okumalı, belirtilen öneri ve yönergelerin eksiksiz uygulandığından emin olmalısınız. Operatörlerinizi bu konuda yetişmiş veya yetişmeye istekli yeterli kişilerden seçmelisiniz. Devreye alma esnasında gönderilen personelin verdiği operatör eğitimine eksiksiz katılım sağlanmalı ve bu eğitimi almayan kişilerin makineye müdahale etmesi önlenmelidir. Devreye alma eğitiminde tüm vardiyaların ilgili operatörlerinin bu eğitimde hazır olması sağlanmalıdır. Makinenizin bakım ve temizliğine özen göstermeli, bakım planının tam uygulandığına emin olunmalı ve kullanıcı işletme kılavuzunda belirtilen kontrollerin yapıldığına emin olmalısınız. Bakım işlemleri sırasında orijinal yedek kullanımına özen göstermelisiniz. Makinenizi kullanırken kullanıcı ekranında çıkan hata ve uyarılara dikkat edilmeli, çalışma parametrelerinin verilmiş olan değerlere uygun olduğu gözlemlenerek kontrol edilmelidir. Kullanım limitlerinin aşılmadığına emin olunmalı, aksi bir durum olduğunda makine kullanıcı kılavuzunda belirtilen yöntemler ile derhal durdurulmalı ve Haus Satış Sonrası Hizmetler Birimi ile iletişime geçilmelidir. Makine ve yan ekipmanları için HAUS Satış Sonrası Hizmetler tarafından tavsiye edilen yağları kullanınız. Talep edilmesi halinde HAUS Satış Sonrası Hizmetler birimi yerinde makine kullanım eğitimi sağlamaktadır. Bu talep için [email protected] e-posta adresi üzerinden müşteri ilişkileri bölümümüze başvurabilirsiniz."
Devreye alma sırasında ve sonrasında size sağlanan teslim tutanağı, satış sözleşmesi, makine ile verilmiş olan kullanım işletme kılavuzu, elektrik projesi, devreye almada HAUS tarafından hazırlanan kontrol listeleri ve servis devreye alma raporunu daha sonraki servis ve bakım ihtiyaçları için mutlaka saklamalısınız.